„ Na głos o depresji .”

lokalna kampania informacyjno – edukacyjna OPiRPU

Depresja oznacza, że każdy dzień rozpoczyna się od aktu odwagi i nadziei.
Czyli od wstania z łóżka.”
–Autor anonimowy–

Życie dzień po dniu to jeden z podstawowych celów ludzi zmagających się z uzależnieniami, a także z chorobami takimi, jak depresja. Wiesz dlaczego tak jest? Ponieważ w takich przypadkach nie można zaplanować niczego na dłużej, już nie mówiąc o całym dalszym życiu. Najpierw należy nauczyć się walczyć o dzień dzisiejszy i każdy kolejny. ( cyt. z artykułu Piękno Umysłu).

Nie od dzisiaj wiadomo, że listopad bywa kiepski, to właśnie teraz nadszedł czas by rozprawić się ze wszystkim o destrukcyjnej sile rażenia. Nie tylko chcemy i będziemy na głos mówić o depresji, ale przez kilka najbliższych dni postaramy się wyposażyć Was w skuteczną tarczę do obrony przed tą chorobą. Wystarczy, że będziecie z nami w przestrzeni wirtualnej – strona ośrodka, fanpage na Fb- i w odpowiednim momencie sięgnięcie po słuchawkę telefonu, by zacząć zmieniać swój świat na lepsze.

W związku z tym, że znaleźliśmy sie wszyscy w sytuacji trudnej, chcemy przybliżyć Wam temat depresji i będziemy o niej mówić w krótkich częściach. Zaczniemy od wczesnego rozpoznawania symptomów choroby, potem powiemy o sposobach skutecznego interweniowania ze strony otoczenia, jak zapobiegać rozwojowi choroby, jaki wpływ ma używanie alkoholu i innych substancji psychoaktywnych na rozwój zaburzeń depresyjnych, o sposobach skutecznego interweniowania ze strony otoczenia, a na końcu podamy informację o miejscach i formach pomocy na terenie naszego miasta.

Na początek zapraszamy do przeczytania ciekawego artykułu na temat depresji Kingi Bartkowiak — absolwentki etnologii, studentki psychologii na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu. Członkini Koła Naukowego Psychoterapii i Treningu

.http://zdrowaglowa.pl/jeszcze-smutek-czy-juz-depresja/

Opracowała: K.B.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiększ litery
Zmień kontrast