Program pomocy dla młodzieży doświadczającej trudności

Do indywidualnego kontaktu zapraszamy osoby:

– osamotnione, odczuwające smutek, spadek nastroju, lęk, złość i inne emocje, z którymi trudno sobie poradzić, utrudniające funkcjonowanie wśród rówieśników i w rodzinie;

– poszukujące odpowiedzi na pytania: kim jestem, dlaczego nie radzę sobie w ważnych       dla mnie sprawach, dlaczego często popadam w konflikty, jakie są moje ograniczenia i w jaki sposób mogę je pokonać/przezwyciężyć;

– używające alkoholu, narkotyków, nadmiernie korzystające z Internetu, grające w gry komputerowe, co powoduje ograniczenie kontaktów z rówieśnikami i rodziną lub inne negatywne konsekwencje.

Na pierwsze spotkanie z terapeutą osoby niepełnoletnie muszą zgłosić się z rodzicem / rodzicami lub opiekunem prawnym. Etap konsultacyjny trwa od 3 do 5 spotkań, podczas których rozpoznawane są trudności osoby potrzebującej pomocy, dokonywane są wstępna diagnoza i ewentualne zakwalifikowanie do terapii. Terapeuta prowadzący może skierować pacjenta na konsultację psychiatryczną.

Na spotkanie z terapeutą można umówić się osobiście w rejestracji Oddziału Terapii Uzależnień w siedzibie Ośrodka Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień w Inowrocławiu przy ul.Toruńskiej 26 lub telefonicznie pod numerem telefonu 52 525 65 99.

ulotka opirpu 5

K.B.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiększ litery
Zmień kontrast