Ekologiczna Spartakiada Sportowa

„Na ochronie środowiska nie tylko Twoje zdrowie zyska!!!”

 

Kontynuując wieloletnią tradycję Miejskich Świetlic dla Dzieci, spotkaliśmy się w październiku, by rozegrać wiele konkurencji w ramach corocznej Spartakiady Sportowej.

W tym roku impreza odbyła się w sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 14. Wzięły w niej udział dzieciaki z Tygryska, Motylka, Kasztanka oraz Świetlika, czyli podopieczni świetlic prowadzonych przez Ośrodek Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień oraz dzieci uczęszczające do świetlicy Niezapominajka działającej przy Komitecie Ochrony Praw Dziecka.

Motywem przewodnim spotkania była ekologia. Wszystkie konkurencje rozegrane przez uczestników odbywały się w konwencji zabaw z ekologią w tle. Połączenie zabawy z nauką miało na celu, w sposób wyraźny, a zarazem z dużą dozą humoru, podkreślić potrzeby ochrony środowiska, między innymi segregację odpadów oraz racjonalne gospodarowanie dobrami natury. Konkurencje były bardzo barwne i wesołe, wymagały nie tylko sprawności fizycznej, ale również wiedzy o codziennych działaniach prowadzących do utrzymania naszej „Matki Ziemi” w należytym porządku. Dzieci rywalizowały w tak niecodziennych konkurencjach jak: slalom z nakrętką na łyżeczce, rzut papierową kulką do kosza, hokejowy slalom z wykorzystaniem plastikowej butelki zamiast kijka oraz gazetowej kulki zamiast krążka czy segregowanie odpadów na czas. Finałem sportowych zmagań była wspólna, kreatywna konkurencja ułożenia logotypu poszczególnych świetlic z kolorowych nakrętek. Wszystkie etapy sportowych zmagań sprawiły dużo radości, ale także skłoniły do zastanowienia się nad tym czy na co dzień żyjemy w zgodzie z środowiskiem naturalnym.

Po podsumowaniu wyników okazało się, że bezkonkurencyjne w dziedzinie ekologii są Tygryski, którym serdeczne gratulujemy. Tak naprawdę w naszych zmaganiach nie ma przegranych, gdyż każda drużyna wraca do swojej świetlicy bogatsza o puchar oraz nagrodę, którą w tym roku była edukacyjna gra „Recycling” .

 

Opracowała: Agnieszka Kruszyna

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiększ litery
Zmień kontrast