Zimowe półkolonie świetliczaków już za nami…

12 lutego dzieci z Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych rozpoczęły tygodniowe półkolonie zimowe. Wychowawcy zadbali o to, aby nikt w tym czasie się nie nudził. Mnogość atrakcji sprawiła, że nawet brak śniegu nie był problemem.

Pierwszego dnia Motylki, Tygryski oraz Świetliki spędziły radosny i niezwykle intensywny czas w inowrocławskim Centrum Zabaw „Frajda”. Nazwa Centrum nie jest przypadkowa i w pełni oddaje doznania i wnioski dzieciaków korzystających ze zjeżdżali, trampolin, piłeczkowego basenu czy „małpiego gaju”. Najstarsza grupa czyli „Kasztanki” wybrały się w tym czasie do kina na film „Fernando”, który zarówno rozśmieszył jak i wzruszył „poważnych nastolatków”.;)

Drugiego dnia, czyli w przeddzień Walentynek wszystkie świetliczaki zabrały się za przygotowywanie kartek dla swoich sympatii. Z wypiekami na twarzy wycinały kolejne serduszka, kwiaty czy amorki, aby komuś bliskiemu sprawić przyjemność. W drugiej części zajęć podopieczni przywdziali kuchenne fartuszki i z dużym zaangażowaniem pracowali nad przygotowaniem „Zdrowego Drugiego Śniadania”. Na talerzach królowały kolorowe, owocowe szaszłyki, zdrowe kanapki czy warzywne tortille a także jogurtowe desery. Wspólne przygotowywanie posiłków sprawia podopiecznym świetlic zawsze dużo radości.

Środa to dzień kreatynych zajęć, podczas których dzieciaki miały za zadanie wykonać „Fotomontaż”, czyli stworzyć z wycinków gazet portret wymyślonej przez siebie postaci. Jedyną granicą była tu dziecięca wyobraźnia. Po ukończeniu każdy chętnie prezentował wytwory swojej pracy oraz opowiadał historię wymyślonego prze siebie bohatera.

Czwartego dnia Kasztanki, Motylki, Tygryski oraz Świetliki wybrały się do Torunia, aby w absolutnie wyjątkowym teatrze „Baj Pomorski” obejrzeć przedstawienie „A morze nie”. Duże wrażenie zrobił na wszystkich już sam niezwykły budynek teatru. Spektakl również bardzo się podobał – można było się pośmiać, posłuchać pięknego śpiewu oraz upewnić się, że przyjaźń to niezwykle ważna część naszego życia…

W piątkowe przedpołudnie wychowawcy zabrali dzieci na basen. Wodne zabawy to jest to co nie tyko „Tygryski” lubią najbardziej. Pozostałe grupy również wyśmienicie się bawiły. W świetnych humorach, zrelaksowani zakończyliśmy zimowe półkolonie. Przed dziećmi jeszcze jeden tydzień ferii…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiększ litery
Zmień kontrast