Apelują do kierowców, by ci jeździli na trzeźwo

Ośrodek Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień w Inowrocławiu oraz policjanci apelują do kierowców, by ci jeździli na trzeźwo ! Przeprowadzona akcja objęła stacje paliw i kierowców.

Bezpiecznie wakacje, to wakacje bez alkoholu. Dlatego Ośrodek Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień w Inowrocławiu jest aktywny i prowadzi podczas letniego wypoczynku działania profilaktyczne. Do akcji włączyli się policjanci, których obecność wzmacniała ważny przekaz.

Ostatnio w Inowrocławiu, wolontariusze wyposażeni w plakaty oraz ulotki nawołujące do przestrzegania przepisów podczas poruszania się po drogach, wyruszyli w miasto. Wraz z dzielnicowymi inowrocławskiej Policji odwiedzili cztery stacje paliw. Tam pracownikom stacji, młodzież wręczała plakaty, które zostały chętnie przyjęte przez obsługę stacji i zawieszone w widocznych miejscach. Maja one przypominać, aby kierowcy nie podróżowali „na podwójnym gazie”. Wolontariusze przekazywali także ulotki, naklejki i odblaski kierowcom, którzy tego dnia przyjeżdżali na stacje. Dzieci podróżujące z opiekunami otrzymały od młodzieży upominki.

Policjanci uczestniczący w działaniach apelowali do kierowców, by pamiętali o bezpiecznych zachowaniach na drodze i przestrzegali przepisów. Rozmawiali z podróżującymi i ostrzegali ich. Celowo w akcję włączyli się inowrocławscy dzielnicowi, bo realizują oni program „Dzielnicowy bliżej nas”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiększ litery
Zmień kontrast