Aktywne wakacje Świetliczaków

 

Tydzień po zakończeniu roku szkolnego w świetlicach znów dużo się dzieje. Dzieciaki spotykają się z wychowawcami w godzinach 10.00 – 15.00 by aktywnie spędzać czas. Okazuje się, że wakacje w mieście też mogą być fajne…
W poniedziałek wybraliśmy się na basen „Wodny Park”. Wodne wariacje to coś co lubią wszystkie dzieciaki. Nauka pływania jeszcze przed nami, ale nie przeszkadzało nam to doskonale się bawić.  Po powrocie do świetlicy urządziliśmy sobie turniej gry w tenisa stołowego oraz piłkarzyki.
W „Tygryskowym kinie” spędziliśmy czas we wtorek. Wszystkie Świetliczaki spotkały się, aby wspólnie obejrzeć przezabawny film „Dżungla”. W trakcie oglądania nie zabrakło ulubionych przekąsek… Po seansie  panie sprawdziły naszą wiedzę na temat bezpiecznego spędzania czasu w wakacje. Dzięki temu wiemy już jak zachować się w lesie, gdzie nie wolno się kąpać, jak reagować gdy komuś stała się krzywda oraz przypomnieliśmy sobie jak udziela się pierwszej pomocy.
Środę spędziliśmy wspólnie w świetlicy Świetlik, gdzie na patio graliśmy w kręgle, wyginaliśmy śmiało ciało na macie „Twistera”, bawiliśmy się z chustą animacyjną. Ponadto panie  malowały nam twarze a pan Marcin wszystkim chętnym rysował karykatury. Kilkoro z nas udało się na małą wycieczkę po mieście gdzie rozdawaliśmy, wraz z paniami, ulotki oraz cukierki spotkanym dzieciom zapraszając ich do wspólnej zabawy.
W czwartek czekała nas nie mała frajda… I to dosłownie, gdyż tego dnia wybraliśmy się do inowrocławskiej Sali zabaw „Frajda”. Już nie pierwszy raz tam gościliśmy, ale zawsze odkrywamy to miejsce na nowo… Pewne jest jedno: słowo nuda w murach „Frajdy” nie istnieje!
Woda to żywioł wszystkich świetliczków. Panie o tym dobrze wiedzą i dlatego w piątek zabrały nas na basen – tym razem odkryty. Lekki spadek temperatury nie zniechęcił nas do zabaw w wodzie. Opanowaliśmy wszelkie skoki, wyskoki i inne wodne wygibasy. Abyśmy mogli odzyskać siły do dalszego wodnego szaleństwa panie przygotowały dla nas pyszny  piknik. Połączenie zabaw wodnych i pysznych przekąsek chyba nigdy nam się nie znudzi.
Przed nami weekend, a w poniedziałek znów się spotykamy. Ciekawe co panie dla nas przygotowały…??

Katarzyna Krupa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiększ litery
Zmień kontrast