Pierwsze działania realizowane w ramach kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”

 Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4 w Inowrocławiu

21 kwietnia 2018r. Szkoła Podstawowa nr 4 była organizatorem i gospodarzem Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4 w Inowrocławiu. Imprezę zorganizowano w ramach kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” promując w ten sposób różne rodzaje aktywności pomagające „odciągnąć” dzieci i młodzież od niezdrowych przyzwyczajeń i używek. Popularyzując piłkę siatkową drużyna Szkoły Podstawowej nr 4 rywalizowała na parkiecie z zespołem Szkoły Podstawowej nr 5 i Szkoły Podstawowej nr 8.

Przedstawienie teatralne „Ośla Skórka”

Dobrym sposobem na promocję pozytywnej profilaktyki jest włączenie w kampanię różnego rodzaju przedsięwzięć. Uczniowie oglądając sztukę „Ośla Skórka” pod kierownictwem Adriany Skoniecznej mogli się przekonać, że teatr może być fajną alternatywą nauki. Spektakl uświadomił dzieciom, że życie może być każdego dnia fascynującą przygodą

Był sport, teatr, a teraz… pisanie listów

Klasa III h ze Szkoły Podstawowej nr 4 napisała listy do uczniów klas III ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Oleśnicy. Dzieci bardzo szybko zaangażowały się w zadanie zwiastujące przygodę. W ten sposób pokazały innym uczniom, jak można uczyć się przez zabawę i aktywnie spędzać czas. W czasach, kiedy wystarczy nam krótka wiadomość tekstowa – sms, dzieci odkryły, ile radości daje oczekiwanie na tradycyjny list. Rówieśnicy mieli okazję „poznać się” na odległość, wymienić informacjami na temat swojej miejscowości, regionu, szkoły, a także zainteresowań i hobby.

Opracowały: Arleta Wolnikowska pedagog SP Nr 4 oraz Mariola Warmuz terapeuta OPiRPU

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiększ litery
Zmień kontrast