Świetlicowe „W 80 dni dookoła Świata” czyli…”Konkurs Pięknego Czytania, Czytania ze Zrozumieniem i Logicznego Myślenia”

„Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku”… mawiał filozof Lao Tzu. Pierwszym krokiem Kasztanków, Motylków, Świetlików oraz Tygrysków był udział w „Konkursie Pięknego Czytania, Czytania ze Zrozumieniem i Logicznego Myślenia”, który organizowany jest w świetlicach Ośrodka Profilaktyki już od wielu lat. Motywem przewodnim tegorocznego spotkania były podróże małe i duże, dlatego też świetliczaki wyruszyły w wyjątkową, książkową podróż  „W 80 dni dookoła Świata”.

Spotkaliśmy się w świetlicy „Kasztanek”, która została odpowiednio przygotowana
i udekorowana na tę wyjątkową uroczystość. Egzotyczne pamiątki, piękne rysunki a nawet ogromny statek  „Kasztanik” sprawiły, że świetliczaki przeniosły się na kilka godzin w świat niezwykłych, kolorowych podróży. Przewodnikami po tym barwnym świecie byli specjalni goście: Hiszpanka Oktawia oraz najprawdziwszy Francuz – Sebastian.:)

W zmaganiach wzięło udział 11 finalistów wyłonionych w świetlicowych półfinałach. Zmagania oceniało jury: wieloletni kierownik Miejskich Świetlic dla Dzieci –  Danuta Pękała – Michalik, wychowawca świetlic –  Bożena Kamińska oraz dyrektor Ośrodka Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień – Katarzyna Biczkowska. Podczas wytężonej pracy finalistów, pozostałe świetliczaki przygotowywały prezentacje wybranych kontynentów. Wszystkie niezbędne materiały dotarły do nas w tajemniczych paczkach…Efekt pracy świetlicowych drużyn zrobił ogromne wrażenie. Dzięki nim wiemy na przykład, że  budowa Krzywej Wieży w Pizie trwała prawie 200 lat, a w Azji rozpoznawanych jest ponad 2300 języków. Podróże książkowe też mogą być niezwykle interesujące a na pewno wiele uczą….

Na zakończenie jury wręczyło wszystkim uczestnikom nagrody: książki, gry a dla zdobywców tytułu Mistrza Pięknego Czytania  bilet wstępu do Parku Trampolin „Hopsa”
w Inowrocławiu. Na trampolinach już wkrótce brykać będą Olga Falborska z „Kasztanka”, Amelia Damazyn z „Motylka”, Zuzanna Wlaźlak z „Tygryska” oraz Patrycja Godlewska z „Motylka”. Wszystkim serdecznie gratulujemy!!! Pamiętajcie, że „Świat jest książką i Ci, którzy nie podróżuję, czytają tylko jedną jej stronę”.

Katarzyna Krupa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiększ litery
Zmień kontrast